Diş Köprüleri

Diş Köprüleri

Bir veya daha fazla eksik dişiniz var ancak implant tedavisi için 2 ziyaret için zamanınız yok mu? Dental implantlar bu vakalar için en iyi çözüm olduğundan, dental köprüler bu tür sorunları çözmek için sağlam bir alternatiftir.


Bir Diş Köprüsü adından da anlaşılacağı gibi, dişin / dişlerin üzerinde, boşluğun her iki tarafında dişlere tutturulan bir köprüdür. Boşluğun her iki tarafındaki dişler, köprüyü tutturmak için hazırlanır. Bir  Köprü, çıkarılabilir olan geleneksel bir Protezin aksine sabit, çıkarılamaz bir çözümdür. Genel bir kural olarak, tek bir dişiniz eksikse, boşluğu kapatmak için 3 Diş içeren bir Köprü gerekir. Yan yana 2 dişiniz varsa, 4 Diş Diş Köprüsü gerekir ve aynı sırada üç dişiniz varsa 5 Diş Diş Köprüsü gerekir. Sadece eksik olan diş sayısını sayın ve gereken Köprünün boyutunu hesaplamak için her iki uca ekstra bir diş / Taç ekleyin. Kronlar Köprüsü oluşturmak için bir araya getirilse de, çıplak gözle bireysel dişler olarak görünecekler, böylece sonuç doğal olarak doğaldır.
Köprü tedavisi “Dental Kuronlar” ile aynı prosedür ve tedavi uzunluğuna sahiptir. Dental köprü için Metal altyapılı veya Zirkon altyapılı kronları seçebilirsiniz.


Köprü, bu gibi durumlarda implanttan daha iyi bir alternatif olabilir; “Hollywood gülüşü” veya “gülüş tasarımı” tedavileri arayan hastalar için eğer yeterli kemik, şekilsiz diş eti implant yapmaya müsait değilse köprü tedavisi daha doğru bir seçim olabilir.


Dental köprüler doğal dişleriniz gibi hareket eder. Ayrıca normal dişlerinizi fırçalarken diş köprünüzü de fırçalamalısınız. Uygun ağız hijyeni ile bir diş köprüsü 10 yıla kadar sürebilir. Diş hekimi ayrıca, çenenizi, sahte diş veya dişleri kolaylaştırmak için emaye kısımlarının çıkarılmasını içerebilen köprüyü alacak şekilde hazırlayacaktır. Diş hekiminiz ayrıca kalıcı proteziniz hazır olana kadar giymeniz için geçici bir köprü sağlayacaktır.

Soru Sor