Diş İmplantları

Diş İmplantları

Bir diş implantı titanyum tarafından yapılan yapay bir diş köküdür. Yeni bir diş tutmak için çenenize yerleştirilir. Diş implantları, periodontal hastalık, yaralanma veya diğer bazı nedenlerden dolayı diş veya diş kaybeden kişiler için bir seçenek olabilir. Dental implant, işlevsel ve estetik olarak doğal bir dişe veya dişlere en iyi alternatiftir. Geleneksel protez tedavilerden daha iyi bir çiğneme ve fonlama sağlarlar ve doğal yüz görünümünü ortaya çıkarırlar.

Dental implantların avantajları nelerdir?

Doğal dişler: Güçlü ve stabil bir diş implantı, doğal bir diş gibi görünmesi, hissetmesi, uyması ve işlev görmesi için kayıp bir dişi geri yükler. Diş implantları dişlerinizi ait oldukları yerde - ağzınızda tutmanızı sağlar. Diş implantları ile değiştirilen dişlerin tam olarak dişlerinizde olduğu gibi ağzınıza - fırça, diş ipi ve bakım.
Uzun ömürlü olacak şekilde üretilmiştir: Geleneksel, diş destekli dental köprüler sadece beş ila on yıl dayanır. Dental implantların periyodik olarak ayarlanması gerekebilse de, zaman içinde uygun şekilde yerleştirilip bakım yapıldığında ömür boyu sürebilir.
Doğal yüz şeklinizi koruyun: Dişsiz bir yüz sarkabilir ve batık ve üzgün görünebilir. Diş implantları yüzünüzün doğal şeklini korumanıza ve gülümsemenize olanak tanır.
Sağlıklı kemiği koruyun: Bir veya daha fazla dişi kaybettikten sonra ağzınızda boş boşluk bırakmak, bazı çene kemiğinizin kaybı ve bozulması gibi ek sağlık sorunlarına yol açabilir. Doğal bir dişi desteklemek için kullanılmadığında, çene kemiği bozulur, gücünü ve sıkılığını kaybeder. Dental implantlar, doğal kemiği koruyan ve uyaran, aslında kemik büyümesini uyarmaya ve kemik kaybını önlemeye yardımcı olan tek dental restorasyon seçeneğidir.
Kolay konuşun: Çıkarılabilir protezlere uyum sağlamak, günlük kelimeleri telaffuz etmekte zorlanmanız anlamına gelebilir. Doğal dişler gibi çalışan diş implantlarında böyle değildir.
Sağlıklı dişlerinizi koruyun: Diş implantları, sağlıklı dişleri etkilemeden eksik diş kökünüzün olduğu yere çene kemiğine girer. Ayrıca, sağlıklı, bitişik dişlerin boş bir alan uzun bir süre bırakılırsa kaymalarını önlemeye yardımcı olurlar.


Prosedürden Önce - Danışma ve Yolculuk

Sürece hazırlanmak için, kapsamlı bir muayene ve bir tedavi planı içeren kapsamlı bir değerlendirme yapılması önemlidir. Kapsamlı bir muayene diş röntgenlerini ve diş ve ağız gösteren modelleri içerir. Tedavi planı, kaç dişe ihtiyacınız olduğu ve çene kemiğinizin durumu gibi faktörleri dikkate alır. Diş hekiminize aldığınız tüm tıbbi durumlar ve ilaçlar hakkında bilgi vermek de önemlidir. Hasta Rehberi sayfasını da kontrol edebilirsiniz.

 

Diş İmplantı Sırasında Ne Olur?

Dental implant prosedürü çok aşamalı bir prosedürdür. Lokal anestezi ile ağzınız iyice numaralandırılacaktır. Diş etlerinizde, implantın altındaki kemiği açığa çıkarmak için gideceği yerde bir kesi yapılır. Diş hekimi daha sonra çene kemiğinde bir yer açmak için özel bir matkap kullanacaktır. İmplant daha sonra yerine vidalanır. İmplant yerleştirildikten sonra, diş implantı üzerine yerleştirilen ve yer tutucu görevi gören ikinci bir bileşen implantın içine vidalanacak ve iyileşme sürecinde yerinde kalacaktır. Diş etleri implant üzerine kapatılır. Bu işlemlerin sonunda 2 ile 4 ay sürebilecek bir iyileşme sürecinden geçersiniz.

İyileşme süresi sona erdiğinde ve implant kemiğe kaynaştıktan sonra, diş hekimi implant metal postun bir uzantısı olan abutmenti yerleştirir ve ardından yeni yapay dişinizi yerleştirir.

 

Dental İmplantların Yerleştirilmesi Ne Kadar Sürer?

İmplantların sayısına ve konumuna bağlıdır, ancak basit, karmaşık olmayan dental implant yerleştirilmesi genellikle bir saatten az sürer.

 

Dental İmplant Tedavisinden Sonra Ne Olur?


Dental implant ameliyatından sonra ağrı kesici ilaçlara veya antibiyotiklere ihtiyacınız olabilir. Ameliyattan sonraki günlerde şişlik, rahatsızlık veya başka bir sorun daha da kötüleşirse ağız cerrahınızla görüşün. Ameliyatın her aşamasından sonra ameliyat yeri iyileşirken yumuşak yiyecekler yemeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Adaptasyon / kaynaştırma süresi 3-6 ay arasında sürebilir. Bu süre geçtikten sonra tedavinizi tamamlamak için geri döneceksiniz.

 

Türkiye'de Diş İmplantları


Denthub, diş ameliyatınız için size İstanbul ve Türkiye'de bir tatil sunuyor. Diş Tedavisi Tatili, uygun fiyatlı diş tedavisi ile olağanüstü İstanbul deneyiminin birleşimidir. Tedavi süreciniz sırasında yatakta kalmanıza gerek olmadığından, seçtiğiniz şehrin tarihi ve kültürel mekanlarının tadını çıkarabilirsiniz. Gezi, alışveriş, müzeler, plajlar… hepsi hizmetinizde! Türkiye kesinlikle dünyanın en iyi 7 sağlık turizmi destinasyonu arasında. Daha fazla bilgi için lütfen iletişim formunu doldurunuz.

SSS

1 .Dental Implant nedir?
Dental implantlar tam bir diş replasmanı görevi görür. Genellikle üç bileşene ayrılırlar: post, abutment ve restorasyon. Dental implant direği bir vida gibi görünür. Normalde titanyumdan yapılır ve diş kökü gibi çene kemiğine entegre olur. Bu, osseointegrasyon olarak bilinen bir süreçtir. Abutment direğe eklenir ve restorasyon veya taç, abutmente eklenir.
Gülüş galerisinden öncesi ve sonrası fotoğraflarına erişebilirsiniz
Yumuşak doku nakillerinin aksine, kan grubu ve doku eşleşmesi dental implantlarla ilgili değildir. Diş implantları çok yüksek bir başarı oranına sahiptir ve uygun bakımla implantlarınızla önemli sorunlar yaşamamanız olası değildir.
Dental implantlar için birincil gereksinimler genel sağlık ve yeterli miktarda çene kemiğidir. Bir kişiyi diş implantlarına aday olarak diskalifiye edecek çok az koşul vardır. Bir veya daha fazla dişiniz eksikse, diş implantları kullanma olasılığı hakkında diş hekiminizle konuşun. Kemik kaybınız olsa bile, genellikle periodontitis nedeniyle veya bir diş uzun bir süre boyunca eksikse, kemik greftleri çene içine yerleştirilebilir. Kemik greftleri kolaydır ve nispeten ağrısızdır.
İşlemin ameliyat kısımlarında lokal anestezik kullanılacaktır. İyileşme sırasında kullanılmak üzere ağrı kesici ve antibiyotik ilaçlar reçete edilecektir. Hastalar tarafından bildirilen rahatsızlık genellikle minimum düzeydedir.
Prosedürün birinci aşamasından sonraki ilk birkaç hafta özel, daha yumuşak bir diyet uygulamanız istenecektir. Çoğu durumda, protezlerinizi veya geçici dişlerinizi implantlar tamamlanana kadar kullanmaya devam edebilirsiniz. İmplantlarınız ve yedek dişleriniz tamamlandığında, tıpkı doğal dişleriniz gibi hareket ederler.
Uluslararası sigortalar, diş tedavilerinizin hiçbirini karşılamaz! Ancak ülkenizden daha az ödeme yaparak hızlı, modern ve sorunsuz tedavi deneyimine sahip olmanın avantajına sahip olacaksınız.
Uygun ağız hijyeni ve düzenli diş muayeneleri ile implantlarınızın tüm yaşamınız boyunca dayanması beklenir. Unutmayın, implant ve kron yerleştirilip tamamlandığında, tıpkı doğal bir diş gibi görünecek ve hissedilecektir. Doğal dişlerinizi yaptığınız gibi önemsediğiniz sürece sonsuza dek sürecek.
Doğal dişleriniz gibi, kapsamlı fırçalama ve diş ipi ile düzenli kontroller, implantlarınıza bakım yapmanın en iyi yoludur. Dental implantlarınızın evde bakımı herhangi bir özel cihaz veya ürün gerektirmez.
Kesinlikle! İmplantlarınız, ağzınızdaki herhangi bir diş gibi görünecek ve hissedilecektir. Estetik ve işlevsel olarak diş implantları, diğer diş replasman çözümlerinden üstündür.
Sigara içmek göreceli bir kontrendikasyondur. Tedavinin başarılı olması için sigarayı bırakmanız şiddetle tavsiye edilir. Aslında, sigara içmek dokunun iyileşmesini geciktirir ve implant çevresindeki kemik konsolidasyon aşamasını ("osseointegrasyon" aşaması) tehlikeye atabilir. Sigara içmek ayrıca diş implantlarının ömrünü kısaltabilir.
Tüm cerrahi prosedürlerde olduğu gibi% 100 başarı oranı yoktur. Ancak başarısızlık oranı çok düşüktür. Mevcut implant tedavilerinin güvenilirliğinin artık kanıtlanmasına gerek yoktur. Başarı birkaç kritere bağlıdır: kemik kalitesi, cerrahın uzmanlığı, risk faktörlerinin yokluğu, hastanın ağız-diş hijyeni ve profesyonel takip.
Özel bir klinik olduğumuz için İngiltere veya diğer sigortalar kabul edilmiyor! Ancak tedavilerinizi ülkenize kıyasla yaklaşık% 70 daha az yaptırma ayrıcalığına sahip olacaksınız.
Her ameliyat gibi, diş implantı ameliyatı da bazı sağlık riskleri oluşturur. Yine de sorunlar nadirdir ve ortaya çıktığında genellikle önemsizdir ve kolayca tedavi edilir. Riskler şunları içerir: İmplant yerinde enfeksiyon Diğer dişler veya kan damarları gibi çevredeki yapılarda yaralanma veya hasar Doğal dişlerinizde, diş etlerinizde, dudaklarınızda veya çenenizde ağrı, uyuşma veya karıncalanmaya neden olabilen sinir hasarı Üst çeneye yerleştirilen diş implantları sinüs boşluklarınızdan birine çıkıntı yaptığında sinüs sorunları
Diş implantı yaptıran çoğu kişi, prosedürde çok az rahatsızlık olduğunu söylüyor. İşlem sırasında lokal anestezi kullanılabilir ve çoğu hasta implantların diş çekiminden daha az ağrı içerdiğini bildirir.
Dental implant ameliyatından sonra ağrı kesici ilaçlara veya antibiyotiklere ihtiyacınız olabilir. Ameliyattan sonraki günlerde şişlik, rahatsızlık veya başka bir sorun daha da kötüleşirse ağız cerrahınızla görüşün. Ameliyatın her aşamasından sonra, ameliyat bölgesi iyileşirken yumuşak yiyecekler yemeniz gerekebilir. Adaptasyon / kaynaştırma süresi 3-6 ay arasında sürebilir. Bu süre geçtikten sonra tedavinizi tamamlamak için geri döneceksiniz.
İmplant tedavisi 2 aşamalıdır Aşama 1 - implantasyon Bu aşamada seçtiğiniz implant markasının fiyatını ödersiniz 2. aşama abutment - kronlar abutment fiyatı 1. aşamaya dahildir tedavinizi bitirmek için metal kaynaşmış veya zirkonya kaynaşmış taç seçebilirsiniz
Soru Sor