Diş Çekimi

Diş Çekimi

Diş çekimi, belki de bir diş hekimi tarafından gerçekleştirilen en yaygın işlemlerden biridir. Çocuklukta ve yetişkinlikte diş çektirmeniz gerekebilir. Bu daha önce hiç deneyimlemediğiniz bir şeyse, süreç hakkında çok fazla şey bilmiyor olabilirsiniz.

Neyse ki, diş çekimi oldukça basit bir işlemdir. Bu nedenle, sizin için tamamen güvenlidir ve siz farkına varmadan sona erecektir. Ancak, bu prosedür sırasında neler olacağını daha iyi anlamak için aşağıdaki ilgili ayrıntıları okuyun…

Diş Çekme Çeşitleri

Aslında bir diş hekiminin bir hastaya uygulayabileceği iki farklı diş çekimi türü vardır. Bunlar:

Basit Çıkarma

Bu tür çekim, ağzınızın içinde kolaylıkla görülebilen dişlere yapılır. Adından da anlaşılacağı gibi bu süreç oldukça basittir. Diş hekiminin dişeti çizgisinden çekmeden önce dişi gevşetmesi yeterlidir.

Cerrahi Ekstraksiyon

Elbette diş hekimlerinin çıkarması o kadar kolay olmayan bazı dişler vardır. Bazen bir diş, bir kısmını gizli tutarak diş eti çizgisinde kırılmış olabilir. Veya diş hiç sürmemiş olabilir ve yine de diş etine gömülmüş olabilir. Bu vakalardan herhangi biri teşhis edilirse, diş hekiminin cerrahi bir çekim yapması gerekecektir.

Burada diş hekiminin dişe daha kolay ulaşılabilmesi için diş etinde bir kesi yapması gerekecektir. Ayrıca dişi parçalama şansı da vardır. Bu, birkaç parçadan çıkarılmasına izin verecektir.

Soru Sor